Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Recep Konuk; Kurban Bayramını Bu Sene Bir Tarafımız Eksik, Gönlümüze Düşen Kor Ateşlerle İdrak EdiyoruzPankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında “Düştüğü yeri yakan ateşin, hüznün ve acının elbette tarifi de telafisi de mümkün değildir” diyerek, ancak bir olarak, birlik olarak, daha çok yardımlaşarak ve daha çok paylaşarak yaşanan acıları hafifletmenin mümkün olduğunu söyledi.


Konuk mesajını şöyle sürdürdü;

“Bu bizim medeniyetimizin, bizim inanç iklimimizin en büyük özelliği, en kıymetli hasletidir. Ve o duyguların en üst seviyede yaşandığı, tüm inananların birbirine karşı dostluk ve dayanışma duygularını elle, dille ya da kalben ifade ettiği, ulvi huzur ikliminin her köşe ve bucağa yayıldığı mübarek günleri ihtiva eden iki dini bayramımızdan biridir, idrak edeceğimiz Kurban Bayramı.

Bu Kurban Bayramında bayram sıcaklığının kendisine de ulaşmasını bekleyen, yürek yangınının paylaşılarak soğumasına ihtiyacı olan çok sayıda kardeşimiz var. Şehit evlerinde yanan, yanmaya devam eden yürekler var. Bizim inanç iklimimizde Bayramlar, daha çok dayanışma göstererek ve daha çok yardımlaşarak yokluğun hüznünü yok etmek kadar, acıları da paylaşma vesilesidir. Bizim dinimizde, Bayramlarda inananların mutluluk kaynağı, bayramın rahmet ve bereketinin, bayramın verdiği mutluluk ve huzurun sadece kendi hanelerinde yaşanmasından ibaret değildir. Bizim inancımız; yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ile bayramların rahmet ve bereketini, huzurunu kendi çevrelerinden başlayarak herkese ulaştırmayı ve mutlu ederek mutluluğunu arttırmayı, emreder inananlara. Bizim medeniyetimizin ve bizim milletimizin Bayramlarda en üst seviyede yaşadığı hoşgörü, dayanışma, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik duyguları bu manevi iklimin özelliğidir ve bu hasletler dirliğin, birliğin ve kardeşliğin de anahtarıdır.”
 
Bayram Burukluğu Yaşatmayacağız

“Manevi iklimi yaşadığımız bu Kurban Bayramında da bayramın rahmet ve bereketi herkese ulaşacak ve bizim coğrafyamızda, bizim milletimiz hiçbir kardeşinin bayram burukluğu yaşamasına müsaade etmeyecektir. Kurban Bayramı vesilesiyle tüm ülkeye yayacağımız bu iklim acı, hüzün, burukluk ve kederleri hafifletecek, bir birimize daha sıkı sarılmamıza vesile olacaktır” diyen Konuk, mesajını şu sözleriyle tamamladı;
“Belki bu Kurban Bayramında, kimimiz imkânları elvermediği için kurban ibadetini yerine getirememenin, kardeşlerine gönüllerince ve diledikleri kadar yardım edememenin de burukluğunu yaşayacak. Ancak, bayramın verdiği coşku, bayramlarda yaşanan dayanışma, bayramların yaydığı ulvi hava, o burukluk ve kederlere de çare olacaktır. Bizim taze ve kabuk bağlamış yürek yaralarından bu bayramda ve bu bayram vesilesiyle çıkardığımız ders, çok üretmek, ülkemizi karanlık ellerin oyun alanı olmaktan çıkarmak için birbirimize omuz vermek, refah ve huzur iklimini yeniden ve daha güçlü şekilde tesis etmektir.

Kurban Bayramını bu duygularla idrak ederken, acılarını yüreklerimizde yaşadığımız şehitlerimizin gözü yaşlı emanetlerine de Bayramın huzurunu ve bereketini ulaştırmanın, dualarımızın başköşesinde şehitlerimize ve onların ailelerine yer vermemiz gerektiğinin kardeşlik hukukunun gereği olduğunu hatırlatıyorum. Kimsenin bayramları boynu bükük ve hüzünlü geçirmemesi, hiçbir anne ve babanın yoklukla içinin burkulmadığı, hiçbir evladın gönlü kırık şekilde bayramı karşılamadığı “yoksulluğu yok etmiş” bir Türkiye için gösterdiğimiz gayretten asla geri atmayacağımızı, daha iyisini yapma, daha çok üretme, daha çok haneyi zenginlikle buluşturma konusundaki sarsılmaz irade ve kararlılığımızın ilânihaye süreceğine inanıyorum. Bu topraklarda bir ve bütün olarak yaşadığımız bayram coşkusu ve mutluluğunu gösterdikleri kahramanlığa borçlu olduğumuz aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet dualarıyla anıyorum. Tüm hemşehrilerimin, üretici ortaklarımızın, bütün çiftçilerimizin, aziz milletimizin ve tüm inananların mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin hayırlara vesile olmasını dilerim.”