Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk "Zenginlik ve Huzur Her Yere Ulaşsın, Bayramlar Daha Bir Bayram Olsun"Bayramın birinci günü olan 28 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilen bayramlaşmaya, başta Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk olmak üzere Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetimi Kurulu üyeleri, Holding’in ve iştiraklerin yöneticileri ile çalışanları ve Konya Şeker Mehter takımı katıldı.

Konya Şeker bahçesinde aile sıcaklığında geçen buluşmada Konya Şeker çalışanlarıyla tek tek bayramlaşan ve tüm çalışanlara hal, hatır sorarak çalışanlarla bayram sohbeti yapan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bayramların birlik, beraberlik ve kucaklaşma günleri olduğunu söyledi.

Bayramlaşma sonrası Konya Şeker çalışanlarına hitap eden Konuk, ünlü şair Abdurrahim Karakoç’un “Çift bayram tanırız ışıktan, nurdan/Birisi Ramazan, birisi Kurban.../Ya Rab, bayram eyle bayramımızı/Yıka gönülleri kirden, çamurdan” dörtlüğünü okuduktan sonra Filistin’de, Türkmeneli’nde yaşanan dramlar nedeniyle bayramı bayram gibi kutlayamadığımızı belirterek, “bir Ramazan Bayramı’na daha ermenin bahtiyarlığını yaşadığımız şu günlerde bir yanımız kederli, bir yanımız buruk, bir yanımız üzgündür. Engin hoşgörünün, karşılıklı muhabbet ve hürmetin membaı inanç iklimimizde, maalesef mübarek ramazanı huzur içinde geçiremeyen ve bayrama güven ve huzur içinde eremeyen Türkmen kardeşlerimizin yanı sıra, yakın uzak coğrafyalarda başta Filistin’li kardeşlerimiz olmak üzere yüzbinlerce kardeşimizin derdiyle dertlenmiş halde Ramazan Bayramı’nı idrak ediyor, bayramı bir yanımız eksik, gönül gözümüz yaşlı kutluyor, yaşadığımız burukluğun çaresinin de yine bayramlarla esen manevi iklimin hayatın her alanına nüfuz etmesiyle mümkün olduğunu biliyoruz. Biz Konya Şeker ailesi olarak huzurun bayraktarıyız. Biz Konya Şeker ailesi olarak refahın, zenginliğin temsilcileriyiz. Bu bahçedeki Konya Şeker ailesinin her ferdinin ortak ve tek bir gayesi var. Her yere ve herkese huzur, her yere ve herkese zenginlik. Bu aile bu iklimi, yani huzur ve zenginlik iklimini Konya Şeker hinterlandından başlayarak yaymayı amaçlayan, bu yolda önemli mesafeler alan bir ailedir. Bu aile her bayram ortak bir ses veriyor ve diyor ki; zenginlik ve huzur her yere ulaşsın, bayramlar bayram gibi olsun, her bayram bir öncekinden daha ihtişamlı olsun” dedi.Konya Şeker Ailesinin her bayramı daha da büyük bir aile olarak karşıladığını belirten Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, konuşmasında özetle şunları söyledi;

“Bu aile yakın geçmiş Ramazanlarında tek bir yerde toplanıp iftar edebiliyordu. Şimdi ne salonlara ne mekânlara sığmıyoruz. Bu sene 5 ayrı kampüste şirket iftarımızı yaptık. Konya Şeker ailesinin Kangal Kampüsünde çalışan kardeşlerimiz hariç bütününü ancak Bayram’da, burada bir araya getirebildik. Ancak görüyorum ki ileriki yıllarda burası da bayramlaşma için bize yetmeyecek. Biz bu büyümeden keyif alan, bu büyümenin tarladaki karşılığını düşündükçe mutlu olan bir aileyiz. Biz bayramların rahmet ve bereketini 365 gün bu topraklarda, bu toprakların sahiplerine sunmak isteyen geniş bir aileyiz. Bizim vazifemiz, bayramların bereketini ve rahmetini milletimizin sofrasından ve hanesinden eksik etmemektir. Bizim gayemiz ve gayretimiz bizim elimizin erdiği yerlerde ve elimizin ulaştığı hanelerde bayram bereketini 365 güne yaymaktır. İnşallah, hep birlikte daha huzurlu, daha müreffeh ve daha bereketli nice bayramlara, sağlık ve ağız tadıyla erişmeyi Cenab-ı Allah hepimize nasip eder. İdrak ettiğimiz ve hoşgörüsü, yardımlaşması, bolluk, bereket ve rahmetiyle gönlümüzde hiç gitmemesini dilediğimiz manevi bir tat bırakan, Ramazan Bayramı’nızı tekrar tebrik ediyor, huzur, bereket ve sağlıkla karşılayacağımız nice bayramlara daha da büyümüş ve büyütmüş bir aile olarak, erişmeyi, Yüce Allah (C.C)’ın nasip etmesini temenni ediyorum.”

Konya Şeker bünyesinde oluşturulan Mehter Takımı bayramlaşma sonrasında verdiği konserle katılımcılara duygulu anlar yaşattı.