Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı’ndan iki yeni transfer


49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na hazırlanan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı 2 yeni yabancı sporcu transferi gerçekleştirdi. Efsanevi Kazak sporcu Andrey Mizurov’u ve ünlü tırmanışçı İspanyol David De La Fuente Rasilla’yı takıma katan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı 48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda elde ettiği başarıyı bu yılda sürdürmeyi hedefliyor.

Türkiye'nin ilk ve tek Continental Bisiklet Takımı olan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı 2013 sezonuna hızlı bir giriş yaptı. 2013’de yurt dışında düzenlenen 28 ayrı yarışta Türkiye’yi temsil edecek olan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı 3 İtalya Turu, 1 İspanya Turu tecrübesi olan ve 8 defa Kazakistan Ulusal Şampiyonu olan efsanevi Kazak sporcu Andrey Mizurov ile kariyerinde 4 Fransa Turu, 6 İspanya Turu tecrübesi olan ünlü İspanyol tırmanışçı  David De La Fuente Rasilla’yı transfer etti. 48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun lideri olan ve İvalio Gabrovski  ile ferdi genel klasman birinciliğini elde eden Konya TorkuŞekerspor Bisiklet Takımı bu yılki Cumhurbaşkanlığı turunda da iddalı.

Anlaşmaların imzalanmasının ardından açıklama yapan Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı Menajeri Mehmet Şafakçı "Bizim en büyük hedefimiz Türk bisiklet sporunu ilerletmek. Asya'daki turlarda etkin rol almak istiyoruz ve podyum başarısı elde etmeyi arzu ediyoruz. Bu yılki en önemsediğimiz yarış 49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu. Bu hedeflerde ilerlerken, takımımızdaki Türk sporcularımızın da ilerlemesi ve tecrübe kazanması önemli. Profesyonel yarış tecrübesine sahip Andrey Mizurov, David De La Fuente Rasillagibi güçlü isimleri seçmemizin sebebi bu. Kendilerinden hem podyum başarısı hem de tecrübelerini genç sporcularımıza aktarmasını bekliyoruz. Konya Torku Şekerspor olarak, her yıl takımı daha da ileriye taşıyıp, dünya standartlarında bir takım anlayışı ile ilerliyoruz” dedi.