Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker'den bayram öncesi bayram ettiren avans dağıtımı.

Sözleşmede yer almamasına rağmen her bayram öncesi üreticilere bayram avansı verilmesini sağlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bu bayramda da üreticinin beklentisini boşa çıkarmadı. Bayram alış verişi için Konya Şeker’in avansını bekleyen üreticilere bugün itibariyle 3 milyon 200 bin liralık avansın dağıtılmasına başlandı.

Konya Şeker olarak bizim mesuliyetimiz, üreticimizin omzundaki yükü hafifletmektir. O yüke omuz verip yükü paylaşmaktır. Biz avans uygulamasıyla o yükü omuzladığımızı düşünüyoruz.

Bayramların barış, kardeşlik, hoşgörü ve dayanışma günleri olduğunu ve yardımlaşmanın bayramların mana ve anlamı ile bütünleştiğini söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Üreticilerimizin gönül rahatlığı ve huzur içinde bayramıgeçirmeleri bizim en büyük arzumuzdur. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Konya Şeker’in bizzat varlık sebebi üretici refahı ve mutluluğudur. O nedenle biz avans dağıtımıyla asli vazifemizi yerine getirmiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Konya Şeker için üreticilerimizin yüzündeki tebessüm ile onların evlatlarının yaşadığı bayram coşkusu ve üreticilerimizin hanelerinde bayramların şeker tadında geçmesi her türlü ticari başarıdan kıymetlidir. Bu bayram avansının da hem üreticilerimizin hem de ailelerinin bayram sevincini katlayarak arttırmasını diliyorum” diye konuştu.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bugün dağıtımına başlanan bayram avansıyla birlikte bu kampanya döneminde üreticilere ayni ve nakdi avans olarak toplamda 162 milyon lira avans ödendiğini belirtti.

Konuk, bu arada idrak ettiğimiz mübarek Kadir Gecesi ile onun ardından kutlayacağımız Ramazan Bayramı’nı tebrik ederken, “bu rahmet ve bereket günlerinin üreticilerimiz, milletimiz ve tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

www.recepkonuk.com.tr