Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker dünya şeref kürsüsünde.

Ülke ekonomisine kazandırdığı yenilikçi projeler ve devasa yatırımlarla yazılı ve görsel medyanın dikkatlerini üzerinde toplayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk yönetimindeki Konya Şeker, CNBC-e tarafından verilen “Yılın Yenilikçisi” ödülünün ardından, şimdi de Dünya Gazetesi’nce “Yılın Çok Ortaklı Şirketi" seçilerek “Şeref Kürsüsü”ndeki yerini aldı.

Tarımın ve tarımsal sanayinin öncü kuruluşu Konya Şeker, Türkiye ve Avrupa’da pek çok “ilk” ve “tek” olan vizyoner projeleri yatırıma dönüştürdü. Sıvı şeker, şeker damlası, bio-etanol, hayvan kreşi, buharlı küspe kurutma, fidan üretim merkezi, sera, arı yemi ve damla sulama gibi tesisleriyle dünya şirketi olma yolunda ciddi adımlarla ilerleyen Konya Şeker, 2007 yılında gerçekleştirdiği yatırımlarla da medya kuruluşlarının değerlendirmelerinde hak ettiği yeri aldı.

Dünyanın sayılı medya kuruluşları arasında bulunan CNBC-e’nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği “Yılın şirketleri” değerlendirmesinde, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Konya Şeker, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un üstlendiği misyon ve gerçekleştirdiği vizyoner projeler arasında bulunan sıvı şeker ve şeker damlası üretimiyle “Yılın Yenilikçisi” ödülünü almıştı.

CNBC-e’ kanalının ardından yine Türkiye’nin ekonomi alanında en büyük gazetesi olan Dünya Gazetesi tarafından “Yılın Şeref Kürsüsü” konulu bir değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmede de “Yılın Çok Ortaklı” şirketi ünvanıyla “Dünya Şeref Kürsüsü”ndeki yerini alan Konya Şeker, bu haklı gururunu üreticisiyle, çalışanıyla ve yöneticileriyle paylaştı. Dünya Gazetesi, “Yılın Çok Ortaklı” şirketi seçilen Konya Şeker’in Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk ile özel röportaj yaptı ve iki gün üst üste tam sayfa bu röportajı yayınladı.

Son yıllarda tarımsal sanayi alanında büyük atılımlar gerçekleştirilmesinde ve ülkemize ciddi anlamda yatırımlar kazandırılmasında büyük emeği bulunan Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Konya Şeker olarak, üreticimizden aldığımız gücü tekrar üreticimizle paylaşırken, ülkemize ve milletimize katma değer sağladık. Kazancımızı vergi olarak hazinemize öderken, yaptığımız yatırımlarla da Türk insanına istihdam alanları oluşturduk” diyerek, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından verilen ödülleri üreticiler adına aldığını belirterek, “Marifet iltifata tabidir. Bize ödül veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

www.recepkonuk.com.tr