Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker, 50 engelliyi sevindirdi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ndeki törende, hayatın engelliler için çok zor olduğunu söyledi.

Engellilerin hayatlarını daha kolay yaşamaları adına herkesin bir şeyler yapması gerektiğini vurgulayan Konuk, ''Millet ve aile olmanın bize verdiği yükümlülükler var. Hiçbirimizin engellilerin yanında olmama, küçük de olsa katkı vermeme lüksü yok'' dedi.

Konuk, Türkiye'de 8 milyona yakın engelli olduğunu, engellilere yönelik hizmetlerin hergün artarak devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Şehirlerimizde son yıllarda engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımını kolaylaştıracak sesli sinyalizasyon, engelli asansörü, rampalı merdiven ve kaldırım gibi altyapı düzenlemeleri yapıldı. Ancak ülkemizin hala büyük bir bölümünde engellilerin sosyal hayata ve iş hayatına katılımına fiziki engeller, engel olmaya devam ediyor. Yani yapabildiklerimiz var, yapamadıklarımız var, yapacaklarımız var.''

Konya Şeker olarak sosyal sorumlulukları, sosyal zorunluluk olarak algıladıklarına değinen Konuk, bu sorumluluğu yerine getiren bir anlayışın temsilcileri olduklarını bildirdi.

Konuk, tüm kurumların üzerine düşen görevleri yerine getirirken cömert davranması gerektiğini ifade ederek, ''Bu ülkede birlikte yaşayacaksak, zorlukları, kolaylıkları, sevinçleri ve kederleri lafla değil bizzat icra ederek birlikte yaşamalıyız. Gününüzün bu anlamda kutlu olmasını diliyorum'' diye konuştu.

Daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi Başkanı Ahmet Mıhçı, desteklerinden dolayı Konuk'a teşekkür plaketi verdi.

Törenin sonunda engellilere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

www.recepkonuk.com.tr