Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konuk'tan üreticilere 100 trilyon.

Bugün Dağıtılacak Avansla Birlikte Üreticilere 100 Milyon YTL Ödendi
Bir hafta önce 22 milyon YTL’lik mazot desteği sağlayarak ekonomik sıkıntıda olan üreticileri biraz olsun rahatlatan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, bu kez de 25 milyon YTL’lik avans ödemesiyle üreticileri sevindirmeye devam ediyor.

İki ay içerisinde 2’ si mazot, 2’ si de avans desteği olmak üzere üreticilere toplam 100 milyon YTL’lik katkı verilmesini sağlayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, kuraklık sonucu büyük sıkıntı içine düşen ve ektiği hububat ürünlerinden de gerekli verimi alamayan üreticilerin gönlünde taht kurdu. “Recep Konuk bunu hep yapıyor” diyen üreticiler, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un kendilerini bir kez olsun yalnız bırakmadığını ifade ettiler ve destekleriyle sürekli olarak yanlarında gördüklerini belirterek, Konuk’tan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bilindiği üzere, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk liderliğindeki Konya Şeker, bu kampanya döneminde üreticilere 42 milyon YTL tutarında toplam 13.3 milyon litre mazot, 53 milyon YTL’lik nakdi avans olmak üzere, şeker mamülleri ile şeker süt ürünleri gibi ayni avanslarla birlikte toplam 100 milyon YTL’lik katkı sağladı.

Üreticilerimizin Yanındayız
Geçimini alınterini akıtarak işlediği topraktan sağlayan üreticilerimizin desteksiz ve sahipsiz bırakılmasının ülke tarımına yapılabilecek en büyük kötülük olduğunun altını çizen Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Biz bugüne kadar üreticilerimizi hiç yalnız bırakmadık ve onları sürekli olarak destekledik. Bundan sonra da desteğimiz bugüne kadar olduğu gibi artarak devam edecek. Tarımı diğer sektörlerin sırtında bir kambur gibi göstermek üreticilerimize büyük haksızlıktır. Tarım bu ülkenin kamburu değil tam aksine ülke ekonomisinin can damarı bel kemiğidir.Bu nedenle de üreticilerin desteklenmesi bir zorunluluktur. Biz, Pankobirlik ve Konya Şeker olarak topraktan başka bir geliri olmayan üreticilerimizin ve sektörün hep yanında olduk ve olacağız” dedi.

Değirmenin Suyu Nereden Geliyor?
Recep Konuk’un başında bulunduğu Konya Şeker’in son 5 yılda 13 fabrika yaparak ülke ekonomisine kazandırması ve yapılan fabrikaların delikli kör kuruş kredi alınmadan kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirilmiş olması ekonomi uzmanlarınca büyük bir başarı olarak nitelendirildi. Öte yandan da hem yatırım yapılıp, hem de üreticilere olan desteğin artarak devam etmesi ise vatandaşlar arasında “Değirmenin suyu nereden geliyor” sorusunu akla getirdi.

Bu sorunun yanıtını ise yine ekonomi uzmanları verdi. Pankobirlik’in ve Konya Şeker’in gerçekleştirdiği yatırımları doğru ve akılcı bulduklarını, tarımın sürdürülebilirliği açısından da önemli saydıklarını vurgulayan ekonomi uzmanları, dünyanın önde gelen şeker devleri ve üretici liderlerinin ülkemize gelmesini ve özellikle de Konya Şeker’i ziyaret etmelerinin, Konya Şeker’in dünya şeker sektöründeki yerini gösterdiğini belirterek, “ Bu da bize Konya Şeker’in gücünü ve ülkemizdeki şeker sektörünün lideri olduğunu gösteriyor” şeklinde yorumladılar.

www.recepkonuk.com.tr