Panplast Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Biz, Konya'da böyle bir tesisin var olabileceğini hiç düşünmemiştik.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Konya Şubesi tarafından Konya’da düzenlenen “Hoşgörü Buluşması” Perder üyelerinin Çumra Şeker Kampüsü’nü ziyaret etmesiyle sona erdi. Çumra Şeker Kampüsü’nde Torku ürünleriyle tanışan perakendeciler, ürünlerin hijyenik ve doğallığı karşısında büyülendiler ve, “Biz, Konya’da böyle bir tesisin var olabileceğini hiç düşünmemiştik” dediler.

TPF Başkanı Şeref Songör, bazı illerin dernek başkanları ve başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında bulunan büyük alışveriş merkezlerinin sahipleri ve yöneticilerinin katıldığı toplantının ana sponsorluğunu Anadolu Birlik Holding yaptı. Rixos Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Anadolu Birlik Holding’in yapısı ve iştirakleri tanıtım filmi eşliğinde Perder üyelerine anlatıldı. Toplantı sonunda Perder tarafından Anadolu Birlik Holding’e katkılarından dolayı bir de plaket verildi. Oteldeki toplantının ardından Konya Şeker’in ürettiği ürünleri görmek üzere Çumra Şeker Kampüsü’ne gelen Perder üyeleri, başta Çumra Şeker Fabrikası olmak üzere Torku ürünlerinin üretiminin yapıldığı tesisleri gezdiler.

Çikolata, sert şeker, şekerli mamüller ile sıvı şeker üretiminin yapıldığı tesislerdeki hijyenik ortam ve ürünlerin doğal yollardan üretilmiş olması Perder üyelerinin dikkatini çekerken, Konya’da böyle bir tesisin var olabileceğini hiç düşünmediklerini belirttiler ve, “Başta Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk olmak üzere tüm çalışanları kutluyoruz. Gerçekten mükemmel bir tesisle karşılaştık. İnanın, böyle bir tesisle karşılaşacağımız söylenseydi inanmazdık. Ama, gelip gördük ve özellikle de ürünlerin hijyenik ve doğal olması bizi büyüledi” diye konuştular.

Perder Konya Şubesi Başkanı Ali Kaya ile Dernek Genel Sekreteri Coşkun Özden gezi sonrası bir değerlendirmede bulunarak, Konya Şeker’in dünya şeker sektöründeki yerini bildiklerini ve üyesi oldukları Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun tüm üyelerinin de bu tesisleri görmesini istediklerini belirttiler. Konya ve ülkemiz için bir nimet olan Konya Şeker’in üretimini gerçekleştirdiği tüm ürünleri beğendiklerini vurgulayan Kaya ve Özden, “Tesisleri gezen arkadaşlarımız inanın çok şaşırdılar. El değmeden üretilen çikolatalar büyük ilgi gördü. Özellikle Tablet çikolatalar çok beğenildi” şeklinde konuştular.

Bu arada, TPF Başkanı ve Makromarket Alışveriş Merkezi zincirleri Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’u, Konya Şeker Kampüsü’ndeki makamında ziyaret etti ve Anadolu Birlik Holding’in ülke ekonomisine sağladığı katkılarından dolayı teşekkür etti. Songör, Konya Şeker’in Çumra Şeker Kampüsü’ndeki tesisleri arkadaşlarıyla birlikte gezdiğini belirterek, “Başta Türk tarımının büyümesine verdiğiniz katkı olmak üzere, üretim adına gerçekleştirdiğiniz tüm ürünler bizi mutlu etti” dedi.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ise birlik ve beraberlik içerisinde ülke ekonomisinin düzlüğe çıkarılmasında el birliği yapılması gerektiğini belirterek, “Bizler üretici olarak, sizlerde tedarikçi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. İçinde bulunduğumuz küresel mali krizden çıkışın bir yolu da üretimdir. Bunu başarmamız halinde ülke olarak mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

www.recepkonuk.com.tr